Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Resultatlistor Ankarecupen 2018
Här finns resultatlistorna från årets Ankarecupen

Lördag:

Söndag:
Ankarecupen - Förlängd anmälningstid (2/11)
Anmälningstiden för Ankarecupen 2018 förlängs till fredagen den 2/11 då vi har platser över i vissa klasser.
Så ifall ni inte hunnit med så går det fortfarande bra att anmäla er till årets upplaga av Ankarecupen - Välkomna
AnkareCupen 2018 24-25 November
Välkommen till Ankarecupen 2018 som går av stapeln den 24-25 november.
Detta år har vi följande klasser:

Lördag
7:an Boj yngre: Födda 2007-2010 (Grentävling)
7:an Boj äldre: Födda 2009 eller äldre (Grentävling)

Söndag
8:an Flöte: Födda 2009-2011 (Grentävling)
6:an Jolle: Födda 2008 eller äldre (Grentävling)


Här nedan hittar ni all info ni behöver och även länk till anmälan. Hoppas att vi ses på tävlingsgolvet.

MVH Ledningen Norrtälje GF
-------------------------------------
Tidsschema Söndag



Anmälan är nu stängd


Anmälda lag - uppdateras kontinuerligt (se inlägg nedan)
Anmälda lag till Ankarecupen 2018 - uppdateras kontinuerligt
-----------------------------------------------------------------
8:an Flöte: Födda 2009-2011 (Grentävling)
1. Tyresögymnastiken - 09 Grodorna Grön
2. Täby GF - Bas 17 Blå
3. Täby GF - Bas 17 Vit
4. Kumla GF - Gul (Matta/Hopp)
5. Kumla GF - Gul 1 (Fristående)
6. Kumla GF - Gul 2 (Fristående)
7. Norrtälje GF - TGG3
-----------------------------------------------------------------
7:an Boj yngre: Födda 2007-2010 (Grentävling)
1. Sollentunagymnasterna - Lag Röd
2. Sollentunagymnasterna -Lag Svart
3. Tyresögymnastiken - 09 Grodorna Röd
4. GK Värmdö - FT09
5. Norrtälje GF - UG2-Mix
6. Kumla GF - Blå (Matta/Hopp)
7. Kumla GF - Blå 1 (Fristående)
8. Kumla GF - Blå 2 (Fristående)
9. Enebybergsgymnasterna - Lag Vit
10. Enebybergsgymnasterna - Lag Grön
11. Östhammars GF - Minior 1 (Matta/Hopp)
12. Norrtälje GF - BG1
-----------------------------------------------------------------
7:an Boj äldre: Födda 2009 eller äldre (Grentävling)
1. Norrtälje Gymnastikförening - TG5
2. Waxholms Gymnastikförening - Trupp Capella
3. Norrtälje Gymnastikförening - TG4
4. Värmdö Gymnastikakademi - Trupp Ungdom 67
5. Waxholms Gymnastikförening - TC2
6. Gymnastik Kompaniet - GK TT2
7. Kumla GF - Grön
8. Kumla GF - Grön 2 (Fristående)
9. Östhammars GF - Junior 2
-----------------------------------------------------------------
6:an Jolle: Födda 2008 eller äldre (Grentävling)
1. Norrtälje Gymnastikförening - TG4
2. Järfällagymnasterna - TB0507
3. Sollentunagymnasterna - Röd
4. Sollentunagymnasterna - Svart
5. Östhammars GF - Junior 1
6. Norrtälje GF - TG3
-----------------------------------------------------------------
 
Sponsorer