Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
AnkareCupen 2018 24-25 November
Välkommen till Ankarecupen 2018 som går av stapeln den 24-25 november.
Detta år har vi följande klasser:

Lördag
8:an Flöte: Födda 2009-2011 (Grentävling)
7:an Boj yngre: Födda 2007-2010 (Grentävling)
7:an Boj äldre: Födda 2009 eller äldre (Grentävling)

Söndag
6:an Jolle: Födda 2008 eller äldre (Grentävling)
5:an Ångbåt: Födda 2008 eller äldre (Totaltävling)

OBS dagindelningen kan komma att ändras beroende på antal deltagande lag.

Här nedan hittar ni all info ni behöver och även länk till anmälan. Hoppas att vi ses på tävlingsgolvet.

MVH Ledningen Norrtälje GF
-------------------------------------

Anmälan Lag

Anmälda lag - uppdateras kontinuerligt (se inlägg nedan)
Anmälda lag till Ankarecupen 2018 - uppdateras kontinuerligt
-----------------------------------------------------------------
8:an Flöte: Födda 2009-2011 (Grentävling)
1. Tyresögymnastiken - 09 Grodorna Grön
2. Täby GF - Bas 17 Blå
3. Täby GF - Bas 17 Vit
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
-----------------------------------------------------------------
7:an Boj yngre: Födda 2007-2010 (Grentävling)
1. Sollentunagymnasterna - Lag Röd
2. Sollentunagymnasterna -Lag Svart
3. Tyresögymnastiken - 09 Grodorna Röd
4. GK Värmdö - FT09
5.
6.
7.
8.
9.
10.
-----------------------------------------------------------------
7:an Boj äldre: Födda 2009 eller äldre (Grentävling)
1. Norrtälje Gymnastikförening - TG5
2. Waxholms Gymnastikförening - Trupp Capella
3. Norrtälje Gymnastikförening - TG4
4. Värmdö Gymnastikakademi - Trupp Ungdom 67
5. Waxholms Gymnastikförening - TC2
6. Gymnastik Kompaniet - GK TT2
7.
8.
9.
10.
-----------------------------------------------------------------
6:an Jolle: Födda 2008 eller äldre (Grentävling)
1. Norrtälje Gymnastikförening - TG4
2. Järfällagymnasterna - TB0507
3. Sollentunagymnasterna - Röd
4. Sollentunagymnasterna - Svart
5.
6.
7.
8.
9.
10.
-----------------------------------------------------------------
5:an Ångbåt: Födda 2008 eller äldre (Totaltävling)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
-----------------------------------------------------------------
 
Sponsorer