SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Norrtälje Gymnastikförening
PM2 och tidsscheman

Här kommer PM2 och Tidsscheman att läggas upp

 

PM2-Dokument

 

Tidsschema för lördag

 

 

Ankarecupen 2023 4-5 november
Detta år kommer Ankarecupen tillbaka och vi kommer arrangera tävlingen den 4-5 november. 
 
Tävlingen kommer vara placerad i Rimbo - Sparbankshallen
Med klasser från 9an till 4an.
 
På denna sida hittar ni alla dokument och anmälan.
 
MVH NGF
Inbjudan och PM1

Här finns Inbjudan och PM1

 

Inbjudan

 

PM1

Anmälan av lag till tävling

Här finns länken för att anmäla ert lag till Ankarecupen 2023

I länken anmäls även tyckare/domare.

 

Anmälan-Länk

 

 

Anmälda Lag

Här finns en översikt på anmälda lag till varje klass:

 

 

9an Krok 7-9 år

1. Gymnastik Kompaniet - GK TT4 => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

2. Norrtälje GF - FT23-Turkos Valhajarna => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

3. Norrtälje GF - FT23-Turkos Hammarhajarna => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

4. Norrtälje GF - FT22-Turkos => [Matta]+[Hopp]+[Fristående lag 1]+[Fristående lag 1]

 

---------------------------------------------------------------------------------

8an Flöte 7-9år

1. Gymnastik Kompaniet - GK TT3 => [Matta]+[Hopp]+[Fristående Lag 1]+[Fristående Lag 2]

2. Norrtälje GF - TG21-Blå => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

 

---------------------------------------------------------------------------------

7an Boj Yngre 7-9år

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

7an Boj Äldre 10+år

1. Norrtälje GF - TG34-Blå => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

2. Norrtälje GF - TG35-Blå => [Matta]+[Hopp]+[Fristående Lag 1]+[Fristående Lag 2]

3. Norrtälje GF TG33-Blå =>  [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

4. Täby GF - GS4 Täby => [Matta]+[Hopp]+[Fristående Lag 1]+[Fristående Lag 2]

 

---------------------------------------------------------------------------------

6an Jolle 10+år

1. Järfällagymnasterna - Trupp Ljusblå 13+ => [Matta]+[Hopp]+[Fristående Lag 1]+[Fristående Lag 2]

2. Sol GF - Ungdom Svart Lag 1 => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

3. Sol GF - Ungdom Svart Lag A => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

4. GCF Uppsala - Sverker Lag Vit => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

5. GCF Uppsala - Sverker Lag Blå => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

6. GF Örebro - Blå 10 => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

7. Gymnastikföreningen Örebro - Trupp Blå 20 => [Matta]+[Hopp]+[Fristående lag Svart]+[Fristående lag Blå]

8. Norrtälje GF - TG31-Blå => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

 

---------------------------------------------------------------------------------

5an Ångbåt 10+år

1. Norrtälje GF - TG34-Röd => [Matta]+[Hopp]+[Fristående]

 

---------------------------------------------------------------------------------

4an Färja 10+år

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

 
Sponsorer